KINEZJOLOGIA

Czym jest kinezjologia?

 

Kinezjologia jest naukowym badaniem ruchu ludzkiego z wykorzystaniem zasad nauk fizycznych, a zatem badanie kinezjologii obejmuje kilka dyscyplin.

 

Jest to specjalista w zakresie poprawy, utrzymania fizjologicznej zdolności jednostki i zapobiegania jej zmianom. Jego trening pozwala mu interweniować w odzyskiwanie i rehabilitację psychomotoryczną, poprzez zastosowanie technik i procedur o charakterze fizycznym. Jednak ruch człowieka (we wszystkich jego odgałęzieniach) jest analizowany głównie z punktu widzenia nauk fizycznych.

 

Dlatego głównym celem kinezjologii jest badanie zachowania ruchu w człowieku. Można go podzielić na następujące obszary: biomechanika, anatomia mięśni szkieletowych i fizjologia nerwowo-mięśniowa.

 

Kinezjologia jest przeznaczona do kompensacji naprężeń mechanicznych w ciele. Sprawdzając 12 do 42 mięśni przypisanych do różnych meridianów, wykrywane są nierówności napięcia spowodowane złym lub negatywnym stanem. Ta metoda pozwala wykrywać złe rozkłady naprężeń mechanicznych, na długo przed wystąpieniem ostrych niedogodności. Za pomocą różnych metod ciało jest zrównoważone, a dysfunkcje i złe warunki są korygowane.

Od KT TAPE zalecamy stosowanie metody kinezjologii do zapobiegania i odzyskiwania urazów mięśni zarówno sportowców, jak i amatorów, kto nie zdaje sobie sprawy sportu, mają urazy ostre i przewlekłe, i zasięgnąć ulgę w bólu.

 

Aby nauczyć się korzystać z tego nerwowo bandaż może uzyskać dostęp do samouczków wideo przez specjalistów fizjoterapeutów do umieszczenia w najczęstszych urazów poprzez „Sekcja INSTRUKCJE” sekcji na naszej stronie internetowej.

 

Jeśli chcesz , aby dokładnie wiedzieć, jak się używa taśm nerwowo-mięśniowe, można przejść do naszego fizjoterapii ośrodków , które wyjaśni, jak się wykorzystywać je i umieścić je doskonale.